ייחודיות טקס בר מצווה בכותל - שירת הנבל

ייחודיות טקס בר מצווה בכותל

הכותל המערבי בירושלים הוא מקום יחיד מסוגו בעולם וזו כבר ייחודיות. לקיים טקס בר מצווה ברחבת הכותל זו חוויה בלתי נשכחת לחתן בר המצווה ובני משפחתו. למה לעשות בר מצווה בכותל? 

כל הסיבות לבחור בירושלים

הייחודיות של טקס בר מצווה בכותל היא בכך שהנחת התפילין והקריאה בתורה נעשית תחת כיפת השמיים, תמיד יש מניין לתפילה, ולאחר החלק הדתי אפשר לשלב ארוחת בוקר או צהריים עם מספר אורחים מצומצם וללא כל הדברים הנלווים לחגיגה באולם. למרות שהכותל חשוף אפשר לקיים אירועי בר מצווה גם בחורף. מפיקי האירוע מבטיחים לכסות בברזנט חלק מרחבת הכותל כך שגם בגשם אפשר לקיים את הטקס. ייחודיות נוספת לקיום טקס בר מצווה בכותל היא בכך שניתן לשלב סיור בירושלים העתיקה ולבקר בכל המקומות הקדושים ליהדות ולהרחיב את הסיור לירושלים המערבית ולבקר באתרים רצויים.

WhatsApp Image 2020-01-24 at 12.42.01
WhatsApp Image 2020-01-23 at 17.56.51

צריכים עזרה לארגן את הטקס?

יש חברות הפקה שמארגנות את התפילה בצורה הייחודית של טקס בר מצווה בכותל שלא ניתן לבצע בכל בית כנסת בארץ. גם חתני בר מצווה שמשפחתם אינה מוגדרת דתית או מסורתית נוהגים לקיים חגיגת בר מצווה בכותל. במרבית המקרים טקס בר המצווה הוא זהה לכל חתני בר המצווה. עליה לתורה ואירוע באולם או בגן אירועים. רוב הגימיקים כבר מוכרים לכל אורחי המסיבות ועלות אירוע כזה יכול להיות גבוהה. למרות זאת יש חברות הפקה לאירועי בר מצווה ליד הכותל שמשלבות עם החלק הדתי גם קצת אווירת שמחה כמו ארוחת בוקר במקום סגור, לווי שופרות לחתן בר המצווה מהכניסה עד לכותל עם אפשרות של אטרקציה כלשהי בסיום הטקס הדתי ויציאת חתן בר המצווה ואורחיו מרחבת הכותל.

 

רוב עובדי חברות ההפקה הם חזנים, פייטנים וכולם דתיים ובקיאים בקריאה בתורה. הם אלו שמלווים את חתן בר המצווה ומבצעים את הטקס עצמו כך שחתן בר המצווה והמלווים שלו מקבלים הדרכה מאדם מיומן ובקיא בתפילה. כמובן, הייחודיות של טקסט בר מצווה בכותל אינה בחינם, עלות ליווי של חברת הפקה בטקס אינה גבוהה והיא שווה לכל נפש. חלק מחתני בר המצווה מגיעים ממשפחות שאינן יכולות להרים אירוע באולם בגלל עלותו והן מקיימות את מצוות העלייה לתורה בכותל