סיורי סליחות - שירת הנבל

סיורי סליחות בירושלים

WhatsApp Image 2020-01-24 at 12.42.01

שירת הנבל מוציאה מיזה שנים קבוצות רבות של סיורי סליחות בירושלים "בעקבות הסליחות העתיקות", משך הסיור: בין שעתיים לשעתיים וחצי.

בימים אלו, כל יהודי רוצה להתקרב, להרגיש, ולחוות חוויה רוחנית אמיתית לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. "בעקבות הסליחות העתיקות" הוא מסע שלנו, שלכם, של כולנו, שבו אנחנו מארחים אתכם מחוץ לחומות – פנימה אל תוך חומות העיר העתיקה, ומשלבים חוויה עכשווית עם חוויה בניחוח של פעם.

 

סיורי סליחות בירושלים- מסלול

את המסע שלנו אנו מתחילים בשכונת "משכנות שאננים" סמוך לתחנת הרוח, השכונה הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות, בתצפית אל חומות העיר העתיקה.

שם נתחיל את המסע "בעקבות הסליחות העתיקות" עם פיוטי סליחות בליווי כלי נגינה מיוחד וניכנס לאווירה המיוחדת של ירושלים. הציון הבא שלנו הוא הגעה רגלית לקבר דוד, כשבמהלך הדרך נשלב את היסטוריית השכונות שסביבנו ונחברם לימים אלו של סליחות.

 

ב"קבר דוד" נשלב שירי נשמה עם כלי נגינה אותנטי, ונעשה טקס מיוחד של הדלקת נרות ב'חדר הנסתר' לזכרו של דוד המלך נעים זמירות ישראל. "כניסה לחומות העיר העתיקה" דרך 'שער ציון' ניכנס אל תוך החומות, נספר את סיפורם של תושבי המקום בעבר ובהווה בתקופת הסליחות. נעבור בארבעת בתי הכנסת הספרדים, ונספר את סיפורם של יהודי ספרד שעלו לארץ ישראל בכמיהה להגיע אל תוך החומות.

ברחבת הרובע סמוך לבית כנסת "החורבה", נעשה הפסקה קצרה לנוחיות, ונתאסף חזרה לסיפורו המיוחד של בית הכנסת "החורבה" המשוחזר. משם נרד במדרגות הרובע דרך תצפית מנורת הזהב אל רחבת "הכותל המערבי", שם נסיים את המסע שלנו בעקבות הסליחות העתיקות.

WhatsApp Image 2020-01-14 at 00.42.59

תוספות אופציונליות