בר מצווה בכותל- הדרך לירושלים - שירת הנבל

בר מצווה בכותל - "הדרך לירושלים"

בר מצווה בירושלים

"שירת הנבל" נותנת לכם טיפים והמלצות כדי שיום בר המצווה שלכם בכותל שלכם יהפוך לכזה בו הכל היה מתוכנן מראש באופן הנכון ביותר.

והשבוע בפינת ההמלצות: ובכן לפני שהגענו לירושלים, יש את "הדרך לירושלים". על אלו דברים כדאי לשים דגש ומה הדברים שקל לנו לשכוח. לשאלות נוספות בנושא אל תהססו לפנות ליעוץ חינמי

חגיגת בר מצווה בכותל!

 

10 המלצות ליום בר מצווה בכותל "הדרך לירושלים" 

  1.  כולנו זוכרים מהטיולים בבית הספר שהטיול יכול להיות מושלם, אבל אם הנהג "לא נחמד" בלשון עדינה, אז הטיול לא יהיה טיול כייף ונעים.גם ביום בר מצווה בכותל של בנכם, שבו כולנו עולים למטרה אחת – לחגוג ולהנות, חובה לבקש נהג "נחמד".כן, זו לא בושה לבקש מחברת האוטובוסים שהנהג שלנו יהיה נהג "נחמד", כשהם שומעים שאנחנו "מביני עניין" הם יתאמצו יותר בשבילנו. אממה… התשובה של הסדרנים תהיה "רק יום לפני האירוע אנחנו משבצים נהגים. אז כרגע לא ניתן לדעת", ולכן ההמלצה שלנו,היא להתקשר יום לפני האירוע, ולבקש את מספר הטלפון של הנהג, ולשוחח איתו טלפונית, "להרגיש" אותו,להסביר לו שזה יום בר מצווה בכותל, ושחשוב לכם שהנסיעה תהיה בכייף.
  2. ואפרופו אוטובוסים, טיפ קטן נוסף שכדאי שתדעו, ברוב האוטובוסים יש 53 מקומות ישיבה זמינים. ובנוסף מקום 1 מקדימה ליד הנהג שרק מדריך טיולים מוסמך יכול לשבת בו.
  3. יום בר מצווה בכותל הוא יום ארוך, חם, האורחים שלכם מטבע הדברים יוצאים ליום שהוא רובו "בשטח" ולכן התחשבו בהם, הביאו בקבוקי מים אישיים לאוטובוס.הכמות המומלצת: על כל אורח הביאו 2 בקבוקי מים אישיים. 
  4. בנות יקרות, אמנם כולנו רוצים "להיראות טוב" באירוע בר המצווה בכותל, יחד עם זאת חשוב לשים לב שההליכה היא ברובע היהודי בירושלים,וברובע ההליכה היא על אבנים אותנטיות, שמקשות על ההליכה בעקבים, מומלץ להגיע עם נעליים שטוחות, או עם עקבים חזקים (רחבים יותר, או פלטפורמה) ככה שההליכה תהיה נוחה.
  5. סוכריות: ידוע המנהג המפורסם לזרוק על חתן בר המצווה בכותל סוכריות בזמן העליה לתורה בכותלשימו לב שהילד שלכם הולך "לחטוף" הרבה סוכריות, ולכן, אין צורך להקפיא את הסוכריות יום לפני כמיטב המסורת של הסבתות, או לקניות סוכריות חזקות :)כדאי פשוט לקנות 2 חבילות של "טופים" רגילות וזה עושה מצויין את העבודה.
  6. לישון טוב! כדאי לישון טוב בלילה שלפני, מכיוון שיש לכם יום עם הרבה הליכה, וחבל להיות ישנונים ביום הזה.הקפידו גם על ילדכם, חתן בר המצווה, שילך לישון בלילה שלפני, כדי שיהיה עירני ומלא בביטחון עצמי בטקס הנחת התפילין בכותל.
  7. זכרו להביא איתכם את התפילין של הילד, את הברכות שהכנתם למסעדה, ואם הכנתם מצגת – לא לשכוח את המצגת.
  8. חניה באזור הכותל:יש מספר חניונים מצומצם מאוד באזור הכותל, שמאזור השעה 9:00 בבוקר כבר מלאים.חניון שער ציון, הוא חניון שצמוד לקבר דוד, ישנם כ40 מקומות חניה בלבד, וכאמור הוא לרוב תפוס.חניון הר ציון, צמוד לשער ציון, וגם שם לרוב החניות תפוסות.הפיתרון המושלם למצוקת החניות באזור הכותל – לחנות ב"מתחם התחנה", יש שם חניון ענק, תמיד תמצאו שם חניה (החניה בתשלום, ניתן גם לשלם ב"פנגו" ודומיו),משם תוכלו לקחת "שאטל" ללא תשלום, הישר לשער האשפות. (זמן נסיעה משוער כ12 דקות בלבד!!)
  9. בהמשך לטיפ הקודם,במידה ויש אורחים שמגיעים ברכבים פרטיים, כדאי לשים בפניהם את הדגש שלא יגיעו בדיוק בשעה שקבעתם איתם בשער האשפות,אלא יקדימו בחצי שעה לפחות.הסיבה: הם ירשמו בwase "שער האשפות", והם כמעט בוודאות לא ימצאו שם חניה,ואז הם יתחילו לחפש חניה וזה יקח להם לפעמים יותר מחצי שעה… ההמלצה: כאמור, להדריך אותם מלכתחילה לחנות במתחם התחנה, ולקחת משם "שאטל" ללא תשלום עד לשער האשפות.
  10. ואחרון חביב, איך לא נסיים את פינת הטיפים בלי לשווק את עצמנו? :)רוצים להגיע ליום שלכם בלי לשבור את הראש "מה שכחנו", "מאיפה נזמין אוטובוס" "אני רוצה מנחה טוב לתהלוכה",

ועוד ועוד ועוד שאלות שיש לכם,

ואנו נדאג לסדר לכם את היום באופן המושלם ביותר!! 

שניפגש רק בשמחות!